ردکردن این

شفاف سازی پوست صورت 1

بسیاری از افراد دوست دارند که پوست سفید و درخشانی داشته باشند. آن‌ها زمان و پول زیادی را صرف می‌کنند تا شفاف سازی پوست صورت خود را انجام دهند. در ادامه این نوشتار با ۳۶ ماسک سفید کننده صورت فوری آشنا می شویم که در ۷ روز درخشندگی و سفیدی بسیار خوبی را به صورت شما هدیه می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

شفاف سازی پوست صورت

عضی از افراد هم ممکن است مشکل عدم یکنواختی در رنگ پوست‌شان داشته باشند به این ترتیب که پوست گردن‌شان تیره و پوست صورت‌شان روشن است. افرادی که زمان زیادی را در معرض نور آفتاب هستند ممکن است آفتاب‌سوختگی را تجربه کنند. علاوه بر این، قرار گرفتن بیش از حد در معرض مواد شیمیایی مضر موجود در محصولات آرایشی ممکن است منجر به تیره شدن رنگ پوست شود.

محصولات سفیدکننده‌ی فراوانی در بازار فروخته می‌شود؛ با این حال، ما در مورد کیفیت و کارایی این محصولات مطمئن نیستیم. استفاده‌ی بی‌توجه از محصولات بر پایه‌ی مواد شیمیایی ممکن است منجر به بروز عواقب جدی و خطرناک شود. زمان آن رسیده که اطلاعات و آگاهی‌مان را در مورد مواد شیمیایی و روش‌های خانگی برای سفید و درخشان کردن پوست بالا ببریم. قطعا متعجب خواهید شد وقتی که بدانید بسیاری از محصولات سفیدکننده‌ی پوست در آشپزخانه‌تان یافت می‌شوند.

اگر شما پوست روشن را ترجیح می‌دهید و به دنبال داروهای خانگی برای سفید و درخشان شدن پوست در هفت روز هستید، این مقاله را بخوانید.

چگونگی شفاف سازی پوست

الف – نقش ملانین در روشن کردن پوست

ملانین نقش مهمی‌ در تعیین رنگ پوست دارد. افرادی که دارای پوست تیره‌تر هستند تولید ملانین بالاتری دارند نسبت به کسانی که پوست‌شان روشن است. نور خورشید تولید ملانین را افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند منجر به تیره و کدر شدن پوست شود. برخی از غذاهای خاص نیز روی ملانین در پوست ما تاثیر می‌گذارد.

روش‌های زیادی برای سفید و درخشان کردن پوست وجود دارد. اولین متد رویه‌سابی لایه‌ی بیرونی پوست است که سبب می‌شود سلول‌های تازه‌ و سالم پوست نمایان شوند. با این حال، این روش نباید به طور مکرر انجام شود چرا که پوست را نازک و حساس می‌کند. دومین مورد مهار تولید ملانین در پوست است، که در نتیجه رنگ پوست روشن‌تر می‌شود. این روش ممکن است بدون خطر باشد اما باید به طور مرتب انجام بپذیرد. برخی از افراد ممکن است بخواهند پوست خود را با استفاده از محصولات پوستی شیمیایی روشن کنند. اما این محصولات هم ممکن است باعث تحریک پوست، خارش، قرمزی و بروز آسیب درازمدت روی پوست شوند. به جای استفاده از این محصولات، چرا از روش‌های طبیعی برای روشن و درخشان کردن پوست استفاده نکنیم؟ در این مقاله قصد داریم روش‌های خانگی فوق‌العاده‌ای را برای روشن و درخشان کردن پوست در اختیارتان بگذاریم. این روش‌های طبیعی هم پوستی روشن و شفاف به شما می‌دهند و هم پوست‌تان را بدون ایجاد هرگونه عارضه‌ای جوان و نرم می‌کنند

ب – روش‌های خانگی برای روشن و درخشان کردن پوست در ۷ روز

۱. ماست و پوست خشک پرتقال

اگر به دنبال روش‌های خانگی برای سفید و روشن کردن پوست هستید، می‌توانید ترکیبی از ماست و پوست خشک پرتقال را امتحان کنید. ماست حاوی خواص آبرسان است، در حالی که پوست خشک پرتقال می‌تواند پوست را لایه‌برداری کند. با استفاده از پوست پرتقال خشک می‌تواند تولید سلول‌های پوستی جدید را افزایش دهد، در نتیجه رنگ پوست بهبود می‌یابد. ماست هم آسیب پوست را ترمیم می‌کند و سبب هیدراته شدن پوست شما می‌شود.

آیا تمایل دارید از پوست پرتقال خشک شده و ماست برای سفید و درخشان کردن پوست استفاده کنید؟ پس دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

– یک قاشق غذاخوری ماست تازه را با یک قاشق غذاخوری پوست خشک پرتقال مخلوط کنید

– خمیر به دست آمده را روی صورت‌تان بگذارید

– اجازه بدهید به مدت حدود ۲۰ دقیقه روی صورت‌تان بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

اگر می‌خواهید به نتیجه‌ی مورد نظرتان برسید، باید این روش درمانی ماسک سفید کننده را به مدت دو هفته تکرار کنید.

۲. لیمو، عسل و شیر

اگر به دنبال روش‌های شگفت‌انگیز طبیعی و خانگی برای سفید و درخشان شدن پوست هستید، نباید آبلیمو را نادیده بگیرید. این ماده که حاوی اسید است، می‌تواند به پوست نفوذ کند و تولید سلول‌های جدید پوست را افزایش دهد. استفاده از آبلیمو می‌تواند پوست شما را به طور طبیعی و موثر روشن کند. با این حال، آبلیمو ممکن الست پوست را خشک و حساس کند. به همین دلیل این است که بسیاری از مردم عسل و شیر هم به آن اضافه می‌کنند. شیر حاوی خواص آرام‌بخش و عسل می‌تواند پوست شما را مرطوب کند. ترکیب شیر، آبلیمو و عسل بهتر از سایر محصولات پوستی شیمیایی است. آیا دوست دارید این ترکیب را برای سفید و درخشان کردن پوست شدن پوست امتحان کنید؟ در این‌جا دستورالعمل آن را می‌بینید:

– یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری شیر را در یک کاسه بریزید

– یک قاشق چایخوری عسل را به این کاسه اضافه کنید

– تمام مواد تشکیل‌دهنده را مخلوط کنید

– ترکیب حاصل را روی پوست استعمال کنید

– اجازه بدهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

اگر تمایل دارید به نتیجه‌ی مورد نظرتان برسید، باید این روش درمانی ماسک سفید کننده را دو بار در هفته و به مدت چند هفته تکرار کنید. یادتان باشد که آبلیمو سبب می‌شود پوست نسبت به نور خورشید حساس‌تر شود. بنابراین، پس از انجام این درمان، باید دست کم ۸ ساعت از خانه خارج نشوید.

ادامه در مطلب بعد…

فهرست مطالب