ردکردن این

انواع تراپی مو 1

در صورتی که موهای خشک، آسیب دیده و دمیجی دارید باید دنبال راه حلی برای ترمیم موهایتان باشید. خیلی از افراد فقط نوک موهایشان را هر چند ماه یکبار کوتاه می کنند و فکر می کنند تنها راه حل برای درمان موخوره هایشان همین است در صورتی که در عمل هیچ نتیجه ای از این کار کسب نمی کنند؛ و موهایشان همچنان خشک است و زیبایی سابق را ندارد.ما در این مقاله به انواع و اقسام تراپی مو می پردازیم تا شما با انجام آن ها موهایتان را از خشکی و آسیب دیدگی نجات دهید.

انواع و اقسام تراپی مو

پروتئین تراپی

پروتئینی به نام کراتین در رشته های مو انسان وجود دارد. که موها را سالم و با طراوت نگه می دارد و خاصیت ارتجاعی موها به همین دلیل است. اما به دلیل آسیب هایی که به موها زده می شود. بر اثر حرارت دادن زیاد (سشوار و اتوکشیدن زیاد موها) یا رنگ کردن مداوم موها، کراتین شروع به تجزیه می کند. برخی از شیوه های زندگی و رژیم های غذایی نیز می تواند منجر به کمبود عمومی کراتین در بدن شما شود. از آنجا که حفظ یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از پروتئین برای رشد سالم مو ضروری است. عدم مصرف پروتئین کافی نیز می تواند باعث ریزش مو شود.

پروتئین تراپی در واقع استفاده از محصولی است که دارای پروتئین است. که موها به راحتی می توانند آن را جذب کنند و برای تقویت و ترمیم کراتین به کار می رود. شما می توانید محصولات پروتئین تراپی را از فروشگاه های آرایشی و زیبایی خریداری کنید. یا یک درمان پروتئین خانگی انجام دهید. 

پلکس تراپی

اولاپلکس (Olaplex)  یک محصول ترمیم کننده ی قوی امریکایی می باشد. و یکی از راه های درمان موهای آسیب دیده از رنگ و دکلره و حرارت است. این محصول پیوندهای دی سولفیدی مو را بازسازی می کند. زمانی که مو در اثر دکلره و رنگ زیاد و براشینگ و اتو مو آسیب می بیند. پیوند های دی سولفید شکسته می شود و تعداد آن از حد معمول بیشتر می شود. پلکس تراپی مو باعث می شود مجددا تارهای آسیب دیده ی مو سالم و تقویت شود. خب تا اینجا فهمیدم اولاپلکس تراپی چیست اما ببینیم در چه مواردی می توانیم از آن استفاده کنیم.
ما در سه حالت میتوانیم از اولاپلکس استفاده کنیم:
1. استفاده در رنگ مو
2.  استفاده در دکلره
3. استفاده به عنوان اولاپلکس تراپی (قویترین درمان موهای کاملا آسیب دیده)

پلکس تراپی این اطمینان خاطر را می دهد که مشتری با خیال راحت ( البته در سالن های زیبایی زیر نظر متخصص) بتواند موهایش را به هر رنگی از مشکی تا شرابی و حتی روشن ترین رنگ موجود بدون کوچکترین آسیبی دربیاورد.
در ساختار اولاپلکس هیچ نوع روغنی وجود ندارد. پس مشخص است که کاملا با کراتین فرق دارد و حتی با کراتین قابل مقایسه هم نیست.
خب حالا چه کسایی به اولاپلکس نیاز دارند؟ معلومه! همه ی خانمهایی که سلامت موهاشون حتی موهای آسیب دیده‌‌شان برایشان مهم است. و میخواهند آن را ترمیم کنند تا بتوانند بعد از آن با خیال راحت موهایشان را  به هر رنگ دلخواه دربیاورند. بدون اینکه ذره ای موهایشان آسیب ببیند.

ادامه در پست بعد…

فهرست مطالب