ردکردن این

آبرسانی به مو و رفع خشکی مو2

موهای سر تاثیر زیادی در زیبا نشان داده چهره دارد. برخورداری از موهای سالم به دور از هر گونه شکنندگی نیازمند رعایت یک سری اصول مراقبتی مناسب است. آبرسانی به مو و رفع خشکی مو از مهم ترین عواملی است که در نگهداری و بهبود وضعیت موها می‌توان به آن اشاره داشت. برای سهولت در انجام این کار استفاده از انواع آبرسان‌های خانگی، روش‌های طبیعی رفع خشکی مو، ماسک‌های طبیعی کراتیه مو، آبرسانی موهای چرب و خشک و در نهایت یافتن علت خشکی مو و موخوره بسیار موثر است.

استفاده از روش‌های طبیعی در کنار عوارض کمتر ممکن است، زمان بهبودی کندی را به دنبال داشته باشد، بنابراین افراد زیادی با انتخاب روش‌های دارویی برای آبرسانی به مو و رفع خشکی مو اقدام می‌کنند. در این توجه به قرار داشتن تحت نظر یک پزشک متخصص پوست و مو یک نکته مهم است که باید به آن توجه شود.

اسپری آبرسان مو خانگی

اسپری‌های آبرسان مو خانگی برای آبرسانی به مو و رفع خشکی مو، با استفاده از انواع مواد طبیعی در دسترس به راحتی تهیه شده و قابل استفاده است. مواد طبیعی مانند انواع روغن‌های گیاهی، مواد پروتئیه و جوشانده‌های گیاهی از رایج‌ترین مواد در تهیه اسپری آبرسان مو خانگی برای رفع خشکی مو است.

بهترین ماسک آبرسان مو – درمان گیاهی خشکی مو

ماسک‌های آبرسان مو و به کارگیری روش‌های درمانی گیاهی خشکی مو امروزه با استقبال زیادی مواجه شده است. از دست رفتن زیبایی مو و ایجاد شکنندگی و خشکی مو تحت تاثیر عواملی مثل آب و هوا، آلودگی هوا، استرس، استفاده نامناسب از لوازم بهداشتی و رعایت نکردن نکات تغذیه ای روزانه بر افراد متمایل برای استفاده از ماسک‌های آبرسان مو می‌افزاید.

یک سری از ماسک‌های طبیعی و خانگی مو را برای آبرسانی به مو و رفع خشکی مو به صورت زیر معرفی می‌کنیم.

شیر نجوشیده

از یک ظرف شیر و پنه برای آغشته کردن پوست و موی سر خود استفاده کنید. سپس با گذشت یک ساعت از قرار دادن این ماسک بر روی سر، موهایتان را بشویید.

سرکه سیب

از جمله ماسک‌های آبرسانی به مو و درمان گیاهی خشکی مو می توان سرکه سیب را نام برد. به مقدار یک کاسه سرکه سیب را فراهم کرده، پوست و موی سر خود را با پنبه سرکه‌ای آغشته کنید. پس از 5 تا 10 دقیقه موهایتان بشویید.روش دیگر استفاده از سرکه سیب با مقداری آب و بصورت رقیق شده آن است. از این ماده پس از شستن موها با با شامپو بعنوان یک نرم کننده طبیعی استفاده کنید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل و خواص شگفت انگیز آن بر آبرسانی به مو و رفع خشکی مو. این ماده را بهترین ماسک طبیعی تبدیل کرده است. برای استفاده از روغن نارگیل سر انگشتان خود را به این روغن آغشته کرده. و پوست و موهای سرتان را با آن ماساژ دهید. برای داشتن نتیجه بهتر کمی روغن نارگیل را گرم کرده و یک شب تا صبح روی موهایتان قرار دهید. صبح موها و سرتان را بشویید.

ادامه در پست بعد…

فهرست مطالب