ردکردن این

آبرسانی به مو و رفع خشکی مو3

بهترین ماسک آبرسانی به مو – درمان گیاهی خشکی مو

ماسک‌های آبرسانی به مو و به کارگیری روش‌های درمانی گیاهی خشکی مو امروزه با استقبال زیادی مواجه شده است. از دست رفتن زیبایی مو و ایجاد شکنندگی و خشکی مو تحت تاثیر عواملی مثل آب و هوا، آلودگی هوا، استرس، استفاده نامناسب از لوازم بهداشتی و رعایت نکردن نکات تغذیه ای روزانه بر افراد متمایل برای استفاده از ماسک‌های آبرسان مو می‌افزاید.

روغن آبرسانی به مو

برگ کاری (ادویه غذا)

این ماده که در انواع ادویه غذا استفاده می‌شود، به عنوان یک ماده موثر در آبرسانی به مو و رفع خشکی مو شناخته شده است. کلسیم، ویتامین، فسفر و آهن موجود در برگ کاری به تغذیه مناسب مو کمک می‌کند و مواد از دست رفته ریشه و ساقه مو را تامین می‌کند. پنج و شش عدد برگ کاری را با روغن نارگیل در مدت زمانی چند دقیقه گرم کنید. پس از خنک شدن این ماسک را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی موهایتان سرتان گذاشته و حوله را روی آن قرار دهید.

دانه‌ی شنبلیله

از دیگر روش‌های آبرسانی مو و رفع خشکی مو، استفاده از دانه‌ی شنبلیله است. دانه‌ی این گیاه تاثیر بسزایی در رفع خشکی مو و برگرداندن لطافت و سلامت مو دارد. اندازه 50 گرم دانه‌ی شنبلیله زا به مدت یک شبانه روز در آب گرم قرار دهید. این دانه‌های خیس خورده را کوبیده و به شکل خمیر در بیاورید. برای افزایش خاصیت این ماسک چهار قاشق غذاخوری ماست، چند قطره روغن زیتون و مقداری عسل را به آن اضافه کنید.

مواد را ترکیب و خمیر تهیه شده را روی سرتان قرار دهید و موهایتان را با کلاه مخصوص حمام بپوشانید. بعد از 45 دقیقه موهایتان را با یک شامپوی معمولی و ملایم بشویید. برای گرفتن نتیجه مطلوب از این ماسک آبرسانی مو و روش‌ طبیعی رفع خشکی مو دو بار در هفته این کار را انجام دهید.

روغن زیتون

از بهترین روش‌های آبرسانی به مو و رفع خشکی مو می‌توان به استفاده از روغن زیتون اشاره داشت. چندین روش برای تهیه ماسک روغن زیتون وجود دارد. می‌توانید با گرم کردن روغن زیتون و ماساژ دادن سرتان با این روغن به رفع خشکی موهایتان کمک کنید.

برای بهبود خاصیت آبرسانی مو و رفع خشکی مو روغن زیتون، استفاده از یک عدد تخم مرغ و خیار پوست کنده نیز موثر است. این مواد را پس از قرار دادن در یک مخلوط کن به مدت 10 دقیقه روی موهایتان قرار داده سپس آن را بشویید. مقدار روغن زیتون مصرفی در این ماسک 4 قاشق غذاخوری است.

میوه آووکادو

برای آبرسانی به موهایتان استفاده از این میوه چر خاصیت‌های شگفت انگیز را فراموش نکنید. یک ماسک پیشنهادی برای استفاده از خاصیت آووکادو در آبرسانی مو و خشکی مو به این صورت تهیه می‌شود. قسمت داخلی یک آووکادو را له کرده و یک‌چهارم فنجان شیر و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن نارگیل را به آن اضافه کنید. این ماده را به ساقه و ریشه موها بزنید و با کلاه حمام بپوشانید. بعد از 15 دقیقه موهایتان را با آب ولرم بشویید.

آبرسان مو برای موهای چرب و موهای خشک

استفاده از ماسک طبیعی در آبرسانی به موهای چرب و خشک تاثیر فراوانی دارد. یک نمونه از این ماسک‌های طبیعی در قسمت قبلی معرفی شده است. در صورتی که تمایل به استفاده از روش‌های طبیعی آبرسانی به مو و رفع خشکی مو در این حالت ندارید، می‌توانید تحت نظارت یک متخصص از روش‌های دارویی بهره ببرید.

فهرست مطالب