ردکردن این

تقویت مو با روغن نارگیل

مطابق بر نظریه آیورودا (طب سنتی هندی بر اساس استفاده از روغن گیاهی) چگونه و چه زمانی باید از روغن، برای مو استفاده کنیم. استفاده از روغن نارگیل برای تقویت مو و پوست سر، روشی باستانی و سنتی است .برای بهبود کیفیت و قدرت و ضخامت مو است.

فواید ماساژ سر و استفاده از روغن های گیاهی برای مو

استفاده از روغن های گیاهی برای مو کمک می کند تا موها ضخیم تر، صاف تر و براق تر شوند. و همچنین تقویت مو میشود، باعث تسکین و نیرو بخشی به حواس بدن می شود. همچنین چروک های پوستی را کاهش می دهد.

برای استفاده از فواید ماساژِ روغن روی پوست سر، باید روغن را در مکان و زمان مناسب استفاده کنید. روش ها و وسایل استفاده از روغن های مو، مطابق با فواید آن، متفاوتند . که در این بخش در این مورد بیشتر خواهیم گفت.

برای تقویت مو چه زمانی از روز موها را با روغن ماساژ دهیم؟

آموزش ماساژ مو با روغن نارگیل
آموزش ماساژ مو با روغن نارگیل

همیشه پیشنهاد می شود که، روغن را شب ها قبل از خواب، خیلی خوب به مو و کف سر بمالید، اجازه دهید در طول شب روی سر بماند و روز بعد با آب ولرم بشویید.

می توانید روغن را هر زمانی که می خواهید موهایتان را بشویید، استفاده کنید. ولی دقت کنید که نباید موهایتان را هر روز بشویید، مخصوصا اگر موهایتان بلند است شستشوی مو را به دو تا سه بار در هفته محدود کنید.

برخی از افراد از روغن حتی بعد از شستشوی مو نیز استفاده می کنند. اگرچه، شیوه جالبی نیست، زیرا روغن گرد و خاک و آلودگی ها و اشعات مضر آفتاب را به خود جذب می کند ولی اگر در خانه هستید، می توانید مقدار کمی روغن به کف سر و ریشه ی موها بمالید.

برای رشد مو، روغن را به کف سر، ریشه و ساقه ی مو بمالید هم چنین می توانید روغن را کمی گرم کنید، ولی اگر مشکلات صفرایی، سردرد یا حساسیت پوست کف سر دارید از روغن داغ استفاده نکنید.

نسخه ای عالی برای تقویت مو با روغن نارگیل

  • روغن نارگیل خالص برای موهای کوتاه یک قاشق و برای موهای بلند 2 قاشق
  • عسل طبیعی یک قاشق

مواد اختیاری:

شما می توانید چند قطره از مواد زیر را بر حسب جنس موهایتان به روغن نارگیل و عسل اضافه کنید و اثر بخشی آن را افزایش دهید.

  • چند قطره روغن دانه انار برای موهای نازک
  • چند قطره روغن بادام شیرین برای موهای مواج
  • چند قطره روغن آووکادو برای موهای زبر
  • چند قطره روغن زیتون برای موهای ضخیم

درمان ریزش مو با روغن نارگیل

در یک کاسه همه مواد را ریخته و با یکدیگر مخلوط می کنیم تا ترکیبی یکدست حاصل شود . سپس این مخلوط را به همه قسمت های مو به خصوص انتهای مو می مالیم و نیم ساعت صبر می کنیم سپس با شامپو شسته و آبکشی می کنیم.

اگر دارای موهای زبری هستید این مخلوط را هنگام خواب روی موهایتان بمالید و روی آن پلاستیک بکشید و یک حوله بر روی پلاستیک بگذارید و صبح این مخلوط را با شامپو از روی موهایتان بشویید.

نکته :اگر شستشوی روغن نارگیل از موها برایتان سخت بود و یا اینکه در مصرف آن افراط نموده بودید بهتر است به دو بار شستن موها اقدام کنید و یا در شامپوی خود مقداری جوش شیرین بریزید و موهایتان را بشویید اما شستن روغن نارگیل بستگی به جنس موی افراد دارد.

فهرست مطالب